Více než 130let v historii.....30let v novodobé historii

Vítejte na stránkách fotoateliéru FotoPetr,

      fotoateliéru s dlouholetou tradicí. 

 Již vaši prapředci využívali služeb tohoto fotoateliéru. Jsme rádi, že jste k nám touto formou našli cestu i v dnešní době. Kvalita našich služeb se nezměnila. Jde s dobou. Snažíme se udržet krok s moderní technikou, která patří k dnešnímu životu. Spolehněte se na nás, jako se na firmu Foto Petr spoléhaly generace před vámi.

 

V současné době probíhá rekonstrukce na domě ve kterém sídlí naše firma, přenunuli jsme  ateliér a tiskárny, nabízíme tedy všechny služby jako dosud ve Vysoké nad Labem 245

Naše firma má více než stoletou tradici. Založil ji na přelomu 19. a 20. století pan František Petr, který měl ateliér v Hradci Králové na Pražském Předměstí. Po jeho smrti pokračovali v jeho práci dva synové. Starší Vilém Petr, který byl předsedou fotografické komory, vyučoval na fotografické škole a svého času zaměstnával více než 20 zaměstnanců, mladší Miroslav Petr, který měl vlastní pobočku. Ve firmě se vystřídalo mnoho zaměstnanců i rodinných příslušníků. V době socialismu byla firma zestátněna a Petrovi pracovali pod tzv. fotografickými družstvy v Hradci Králové. Po Sametové revoluci v roce1991 firmu obnovila paní Anna Petrová, dcera Viléma Petra, která byla v té době již známou fotografkou. V roce 1995 se k ní dle tradice připojil její syn Otakar Petr, který je ve firmě až do současnosti a paní Eva Petrová ,která v roce 2009 úspěšně dokončila prestižní fotografickou školu v Praze.